EPEAK
اشتراک

شیشه هوشمند

کنترل مدرن حریم خصوصی

شیشه هوشمند نسل جدیدی از شیشه میباشد که تنوعی وسیع از طراحی مدرن را در اختیار معماران و طراحان قرار می دهد. با استفاده از شیشه های هوشمند میتوان نمای ساختمان ها و فضاهای داخلی از جمله خانه ها، سرویس های بهداشتی، سالن های کنفرانس، بانک ها، فضاهای بیمارستانی و کلینیک ها و بصورت کلی هرجا که قابلیت نصب شیشه را داراست، با استفاده از یک کلید و یا ریموت، کنترل نمود.

0
1
شیشه ی هوشمند
شیشه ی هوشمند مات شونده
شیشه ی مات شونده
شیشه هوشمند
شیشه مات شونده
شیشه ی مات شونده هوشمند

شیشه هوشمند چیست ؟

با نصب شیشه هوشمند میتوانید حریم خصوصی محیط را در لحضه تغییر دهید. شیشه هوشمند را میتوان از طریق کلید های فیزیکی، سنسور تشخیص حرکت، سنسور تشخیص نور محیط، ریموت کنترل از راه دور و دیگر دستگاه های الکترونیکی و مکانیکی از حالت شفاف به مات و بلعکس کنترل نمود. شیشه های هوشمند ساخته شده، با کیفیت بسیار بالا، بر اساس تکنولوژی آزمایش شده EVA و PVB در جهت استفاده بعنوان نماهای خارجی از جمله نماهای شیشه ایی ساختمان ها و یا استفاده در فضاهای داخلی، طراحی شده و در ابعاد مختلف قابل پیاده سازی است.

شیشه هوشمند ایران

فناوری PDLC در فرایند تولید شیشه هوشمند و فیلم هوشمند:

فناوری PDLC که خاصیت کنترل شفافیت را فراهم می سازد، به دو صورت فیلم هوشمند و شیشه هوشمند تولید می شود. فیلم های هوشمند با مجهز بودن به یک لایه ی چسبنده، امکان نصب بر روی سطوح شیشه ای معمولی را دارند. لذا با استفاده از فیلم های هوشمند بر روی شیشه های معمولی میتوان تمامی فضاهای شیشه ای مرسوم را به آسانی و بدون نیاز به تعویض شیشه به شیشه ی هوشمند تبدیل نمود.

از طرفی دیگر با تعبیه نمودن فناوری PDLC در مراحل مونتاژ شیشه، میتوان به محصول جدیدی به نام شیشه ی هوشمند دست یافت. با استفاده از این فناوری در در مراحل مونتاژ شیشه، علاوه بر افزایش استحکام شیشه، منجر به افزایش طول عمر عملکرد شیشه های هوشمند خواهد شد لذا بصورت کلی شیشه هوشمند در مقایسه با فیلم هوشمند دارای طول عمر بالاتری می باشد.

مزایای فن آوری شیشه هوشمند:

بهره مندی از نمای مدرن:

بجای تاریک نمودن فضای داخلی ساختمان با استفاده از پرده های معمولی و همچنین شلوغ نمودن فضا، از چشم انداز پنجره های قدی لذت ببرید! شیشه هوشمند همانند شیشه شفاف عمل می کند، مگر اینکه در صورت نیاز آن را به حالت مات تغییر دهید.

کاهش مصرف انرژی:

با بکارگیری شیشه های هوشمند در هزینه های گرمایش، سرمایش و روشنایی صرفه جویی بسزایی خواهد شد. شیشه هوشمند قابلیت کاهش انتقال حرارت و همچنین بهره مندی از نور طبیعی را فراهم می سازد.

نصب آسان:

شیشه هوشمند درست مانند شیشه معمولی نصب می شود. همچنین درصورتی که امکان تعویض شیشه فراهم نباشد با نصب فیلم هوشمند بر روی سطح شیشه ها معمولی به سادگی میتوان آن را به شیشه ی هوشمند تبدیل نمود.

فضایی باز، اما خصوصی:

فضاهای باز فاقد حریم خصوصی هستند، اما با استفاده از شیشه ی هوشمند در صورت نیاز این مشکل را با حفظ حریم خصوصی محیط، حل می کند.

محفاظت در برابر صداهای اضافی:

ویژگی عایق صوتی بودن شیشه هوشمند PDLC، باعث جلوگیری از ورود صداهای اضافه ی بیرون به محیط می شود.

امنیت بیشتر:

شیشه های هوشمند که در نماهای بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند، شیشه هایی چند لایه، مقاوم و نشکن هستند که در کنار بهره مندی از مزایای شفافیت شیشه، محیطی امن را نیز فراهم می نمایند.

کاربرد های شیشه هوشمند:

دفاتر اداری با نمای شیشه هوشمند:

بهره مندی از نور طبیعی در محیط کار باعث افزایش بهره وری و کارایی در افراد می شود. ویژگی های خاص فیلم و شیشه هوشمند این امکان را فراهم می سازد که میزان نور طبیعی را در محیط افزایش دهید، در حالی که حریم خصوصی را بر اساس تقاضا حفظ کنید. وقتی نور خورشید در اوج شدت خود باشد، با کاهش میزان نور ورودی اضافی توسط شیشه ی هوشمند، می توانید از مزایای نور خورشید در تمام طول روز لذت برد.

شیشه هوشمند
روشن خاموش

شیشه ی هوشمند اسمارت به مدیران دفاتر این فرصت را می دهد، تا فضاهای اداری پویا و مدرن ایجاد کنند که نور طبیعی در آنها جریان داشته باشد. این فناوری مدرن به دلیل امکان کنترل راحت و سریع حریم خصوصی به طور گسترده ای در پارتیشن بندی های داخلی و یا بعنوان درب اتاق های جلسه ساختمان های اداری مورد استفاده قرار می گیرد.

اتاق های کنفرانس مدرن:

اتاق های کنفرانس مجهز به شیشه هوشمند با فشردن یک کلید به یک محیط کاملا خصوصی تبدیل می شوند. همچنین زمانی که شیشه هوشمند در حالت مات قرار بگیرد، می توان از آن به عنوان صفحه نمایشی با تراکم تصویر بالا جهت نمایش ارائه ها نیز استفاده کرد.

فضایی باز در محیط اداری:

نمای داخلی فضاهای تجاری را میتوان با درب و پنجره های قدی مجهز به شیشه هوشمند به نمایش گذاشت. شیشه و فیلم هوشمند راه حل های مناسبی جهت نمایش فضاهای تجاری کوچک و بزرگ می باشند.

کاهش تابش های مضر:

از نور خورشید بدون تابش اشعه های مضر لذت ببرید. شیشه و فیلم هوشمند این امکان را فراهم می سازد که با وارد شدن نور خورشید به محیط، اشعه های مضر از جمله اشعه ی UV فیلتر شده و از ورود آن به محیط جلوگیری شود.

بهره مندی از نور طبیعی:

با به حداکثر رساندن نور طبیعی در محیط، نیاز به نور مصنوعی و هزینه های مربوطه به میزان چشمگیری کاهش می یابد.

محیط های بهداشتی مدرن:

بیمارستان ها، کلینیک ها و مطب پزشکان، مکانهایی هستند که در آنها استفاده مفید از محیط و طراحی مینیمالیستی در عین پاکیزگی و بهداشت از اهمیت بالایی برخوردار است. شیشه هوشمند با حفظ حریم خصوصی در صورت تقاضا و همچنین بهبود نظافت، محیطی باز و متصل به هم را ایجاد می کند. از طرفی شیشه خواص بهداشتی بهتری در مقایسه با دیگر متریال استفاده شده از جمله پرده ها، پارتیشن های چوبی و یا حتی دیوار را دارد. لذا شیشه ی هوشمند در محل هایی که بهداشت اولویت بالایی دارد همانند بیمارستان ها مطب ها و سالن های عکس برداری پزشکی، کاربرد وسیعی خواهد داشت.

شیشه هوشمند مات شونده
روشن خاموش

محیطی تمیز و بهداشتی تر:

پرده های پارچه ای و کرکره ها می توانند گرد و غبار، میکروب، کپک و مواد حساسیت زا را در درون خود نگه دارند. این در حالیست که المان های شیشه ای از جمله شیشه و فیلم های هوشمند بسیار بهداشتی هستند، زیرا به راحتی تمیز می شوند و بدون لمس قابل کنترل هستند.

افزایش کنترل محیط:

شیشه های هوشمند در کسری از ثانیه، از حالت شفاف به مات تبدیل می شوند و به راحتی توسط کلید های دیواری، ریموت کنترل، تلفن های هوشمند یا سیستم های هوشمند سازی محیط کنترل می شوند. لذا پرستاران و بیماران می توانند به راحتی حریم خصوصی و شرایط نور محیط را بدون نیاز به حرکت تنظیم کنند.

مقرون به صرفه:

فناوری شیشه هوشمند با به حداکثر رساندن نور طبیعی و مفید، کاهش انتقال حرارت و ساده تر نمودن نظافت محیط، در کاهش هزینه های مختلف از جمله هزینه های مربوط به انرژی تاثیر بسزایی دارد.

فضای باز و بزرگتر:

کلینیک ها و بیمارستان ها اغلب دارای محدودیت فضا می باشند. شیشه و فیلم های هوشمند در کنار فراهم نمودن حریم خصوصی، فضای بزرگتری را جلوه می دهد.

بانک ها و محیط های امنیتی:

محیط های امنیتی بسیاری از جمله بانک ها، موزه ها، محیط های نظامی وجود دارند که در عین حفظ نما، نیازمند امنیت بالا نیز می باشند. شیشه های هوشمند و شیشه های ایمنی اغلب به عنوان دو محصول منحصر به فرد دیده می شوند. در صورتی که میتوان شیشه های هوشمند را می توان با شیشه های امنیتی ضد ضربه و ضد حریق ادغام کرد تا راه حل مناسبی برای بکارگیری در پنجره ها، دیوارها و درها باشد.

از مزایای اصلی استفاده شیشه هوشمند در بانک ها و محیط های امنیتی به موارد زیر میتوان اشاره نمود:

کنترل حریم خصوصی بصورت آنی:

فضاهای باز را می توان فوراً میتوان به یک محیط خصوصی تبدیل کرد که برای محیط های امنیتی و اتاق بازجویی ایده آل است. از طرفی دیگر، عایق صدا بودن شیشه هوشمند باعث کاربردی شدن دوچندان آن در مکان های امنیتی شده است.

تامین امنیت محیط:

استحکام و دوام شیشه هوشمند را به میزانی می توان افزایش داد تا در برابر ضربه، انفجار، حریق و ... مقاومت لازم را داشته باشد.

حریم خصوصی در مواقع اضطراری:

در صورت قطع شدن ناگهانی برق، قفل شدن یا موارد اضطراری دیگر، شیشه در عرض چند میلی ثانیه از حالت شفاف به مات تبدیل می شود.

منازل مسکونی مجهز به شیشه هوشمند:

دیگر مانعی بین شما و منظره ی روبه رویتان وجود ندارد. شیشه هوشمند نیاز به پرده و کرکره های قدیمی را در جهت دستیابی به یک فضایی خصوصی برطرف می کند و حریم خصوصی را در صورت تقاضا فراهم می کند. این در حالیست که ظاهر مینیمالیستیک و مدرن شیشه همواره در فضای خانه خودنمایی می کند.

شیشه هوشمند اسمارت
روشن خاموش

قابل نصب بر روی پنجره ها با اشکال و ابعاد مختلف:

شیشه های هوشمند و فیلم های هوشمند انعطاف پذیری بالایی در ساخت دارند و برای اشکال پنجره های غیر استاندارد و نواحی با دسترسی سخت مناسب هستند.

خداحافظی با پرده و کرکره های قدیمی:

زمان استفاده از پرده های پارچه ای بزرگ و گرد و غبار جمع آوری شده آنها به پایان رسیده است. فناوری شیشه هوشمند با یک حرکت کلید، حریم خصوصی محیط را تامین می نماید.

کاهش تابش مضر محیط:

در کنار بهره مندی از چشم انداز محیط، تابش اضافی را با یک سوییچ کنترل کنید. شیشه های هوشمند برای نورگیرها و پنجره ها بسیار مناسب هستند زیرا تابش نور مضر خورشید را از طریق خواص منحصر به فردی که دارند کاهش می دهند.

فضای باز و شفاف تر:

در گذشته، طراحان و معماران مجبور بودند بین کدری دیوارها و شفافیت شیشه شفاف یکی را انتخاب کنند. فناوری شیشه هوشمند با تغییر حالت های شفاف و مات، گزینه های طراحی بیشتری را فراهم نموده است.

دستشویی و حمام شیشه ای مجهز به شیشه هوشمند:

شیشه هوشمند به شما این امکان را می دهد که از نمای شیشه ای در طرحی انواع محیط هایی که نیاز به حریم کاملا خصوصی دارند، از جمله سرویس های حمام شیشه ای و همچنین سرویس های بهداشتی شیشه ای بهره مند شوید. با استفاده از شیشه هوشمند علاوه بر ایجاد محیطی کاملا خصوصی از مزایای عبور نور و زیبایی منحصر بفرد شیشه در کنار دیگر المان ها میتوان بهره مند شد.

حمام شیشه هوشمند
روشن خاموش

سرویس های بهداشتی مجهز به شیشه های هوشمند از نظر زیبایی ایمنی، بهداشت و قابلیت استفاده عمومی دارای مزایای بسیار زیادی هستند. پرده های پلاستیکی و یا پارچه ای استفاده شده در اینگونه محیط ها نه تنها جذاب به نظر نمی رسند، بلکه خطرناک نیز هستند. این در حالیست که اهمیت فضاهای تمیز و پاکیزه با شیوع همه گیری COVID-19 بیشتر شده است و این موضوع مهم در سرویس های بهداشتی که ما در طول زندگی، کار، یا سفر هایی که می کنیم، با آن در ارتباط هستیم، اهمیت زیادی پیدا می کند.

    از جمله ویژگی های منحصر به فردی که شیشه های هوشمند و فیلم های مات شونده را تبدیل به یک انتخاب هوشمند در طراحی حمام های شیشه ای و سرویس های بهداشتی هوشمند مبدل می کند:

  • حریم خصوصی یا یک فضای باز را با فشردن یک دکمه
  • بزرگتر نشان دادن فضاهای کوچک محیط
  • اجازه ی ورود نور طبیعی به محیط
  • تمیز و بهداشتی نسبت به متریال های مشابه
  • مقاوم و ایمن در برابر ضربه و حریق
  • طول عمر بالا و ماندگاری طولانی

تبدیل شیشه هوشمند به نمایشگر لمسی:

با فعال نمودن حالت کاملا مات شیشه ی هوشمند، از سطح آن میتوان به عنوان صفحه نمایش پروجکشن با وضوحی بالا استفاده نمود.همچنین میتوان سطح آن را به صفحه ی قابل تعامل یا تاچ با کاربری های گوناگون و دلخواه تبدیل نمود.

شیشه های هوشمند که در ابعاد دلخواه تولید میشوند ظاهری منحصر به فرد و زیبا به محیط شما خواهند داد که به راحتی با محیط های گوناگون با سایر المان های معماری قابل ترکیب خواهد بود لذا از این شیشه میتوان در ساختمان های مدرن و یا تاریخی از جمله مراکز خرید، موزه ها، تئاتر ها، نمایشگاه ها و... بهره برد.

سوالات متداول:

قیمت شیشه هوشمند چقدر است؟

قیمت شیشه هوشمند به طیف وسیعی از عوامل از جمله نوع شیشه مورد استفاده، میزان شیشه مورد نیاز، مکان و گزینه های اضافی مورد نیاز مانند شیشه عایق صدا، شیشه مقاوم در برابر آتش، شیشه های منحنی بستگی دارد.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات شیشه هوشمند ما و درخواست قیمت با ما تماس بگیرید.

آیا شیشه هوشمند دارای گارانتی و ضمانت نامه می باشد؟

بله.شرکت داده گستر ایپک جهت جلب رضایت مشتریان محترم شیشه هوشمند را با 5 سال ضمانت عملکرد عرضه می نماید.

آیا امکان ساخت شیشه هوشمند دوجداره و چندجداره وجود دارد؟

بله. امکان ساخت شیشه‌ هوشمند دوجداره و سه جداره مجهز به فناوری PDLC توسط شرکت ما نیز فراهم شده است.این در حالیست که در مکان هایی که امکان تعویض شیشه دو جداره وجود ندارد، با نصب فیلم های هوشمند بر روی شیشه های دوجداره، به راحتی میتوان این شیشه ها را نیز به شیشه هوشمند تبدیل نمود.

تفاوت شیشه مات شونده با شیشه ی هوشمند چیست؟

شیشه مات شونده نام دیگری برای شیشه هوشمند است. نام‌های دیگر عبارتند از: شیشه الکتریکی، شیشه هوشمند مات شونده، شیشه کریستال مایع، و پنجره‌های هوشمند.

تغییر حالت شیشه هوشمند چقدر زمانبر است؟

برای اطمینان از فوری بودن حریم خصوصی در شیشه هوشمند، تنها کسری از ثانیه طول می‌کشد که شیشه هوشمند از حالت شفاف به مات و بالعکس تغییر حالت بدهد.

جهت مشاهده ی ادامه سوالات به بخش سوالات متداول مراجعه فرمایید.

شیشه‌ هوشمند در دهه گذشته، در محیط های تجاری و مسکونی، محبوبیت باورنکردنی داشته است. شیشه‌های هوشمند را می‌توان برای کاربردهای مختلف استفاده کرد. همچنین می‌توان آن را به روش‌های مختلف شخصی‌سازی نمود. در این قسمت یک راهنمای سریع برای پاسخ به سوالات متداول در مورد شیشه هوشمند ارائه شده است.

سوالات متدوال درباره ی شیشه ی هوشمند:

نحوه ی تمیز کردن شیشه هوشمند به چه صورت است؟

در شیشه های هوشمند، تمیز نمودن شیشه به همان روشی که هر سطح شیشه ای تمیز می شود قابل انجام است. برای فیلم های هوشمند که در آن فیلم در معرض دسترسی قرار می گیرد، توصیه می شود که از دستمال مرطوب IPA برای تمیز کردن سطح استفاده کنید زیرا استفاده از آب یا مایعات تمیز کننده می تواند به فیلم آسیب برساند.

آیا شیشه هوشمند می تواند در برابر آتش مقاوم باشد؟

ایمنی در برابر آتش در اکثر فضاهای تجاری به یک الزام تبدیل شده است، لذا ما شیشه های هوشمند مقاوم در برابر آتش تولید نموده ایم که تمام مزایای شیشه هوشمند را در کنار یک لایه ایمنی اضافه، در اختیار کاربر قرار می دهد.

آیا می توان از شیشه هوشمند در درب و کف سالن ها استفاده کرد؟

بله، شیشه‌های هوشمند را می‌توان تقویت نموده و از آن در درب‌ها و کف‌ سالن ها استفاده کرد تا به‌عنوان یک ویژگی طراحی چشمگیر، نور بیشتری را به فضاهای تاریک‌تر انتقال دهد. برای کاربردهای تخصصی مانند کفپوش‌های شیشه‌ای هوشمند، شرکت داده گستر ایپک، ارتباط مستقیمی با پیمانکاران مربوطه برقرار نموده تا اطمینان لازم در جهت رعایت تمام مقررات ساختمانی، استانداردها و الزامات ایمنی رعایت شود.

آیا می توان از شیشه هوشمند به جای پرده و کرکره استفاده کرد؟

شیشه هوشمند به عنوان جایگزینی مدرن‌تر برای پرده‌ها و کرکره های مرسوم استفاده می‌شود و بدون فرو بردن اتاق در تاریکی، راه‌حلی سریع برای جلوگیری از تابش شدید و نور مستقیم خورشید ارائه می‌دهد.

آیا شیشه هوشمند رنگ های دیگری نیز دارد؟

شیشه‌های هوشمند به‌صورت استاندارد زمانی که مات هستند، رنگ سفید مات دارند، اما شیشه‌های هوشمند می‌توانند طیفی از رنگ‌های دیگر را نیز شامل شوند. شیشه های هوشمند رنگی یک طراحی چشم نواز را فراهم می نمایند که میتواند ظاهر هر محیطی را دگرگون سازد.

آیا شیشه‌های هوشمند باید در اندازه‌های خاصی عرضه شوند؟

ما شیشه های هوشمند را در طیف وسیعی از اندازه ها و ابعاد فراهم نموده ایم. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

سخن پایانی:

شیشه و فیلم های هوشمند، نماهای داخلی و خارجی را تبدیل به عناصری دینامیک و پویا می کند که توسط آن میتوان مقدار نور و حریم خصوصی محیط را کنترل نمود. ویژگی های خاص شیشه هوشمند از جمله کنترل کامل میزان شفافیت و یا ماتی شیشه توسط کاربر، قابلیت نصب سریع و آسان، مصرف برق بسیار پایین و... این محصول کاملا نوآورانه را به محصولی قابل اعتماد تبدیل می کند.شرکت داده گستر ایپک به عنوان یکی از تامین کنندگان اصلی شیشه هوشمند ایران، طیف وسیعی از شیشه و فیلم های هوشمند را در سبد محصولات خود جای داده است. برای مشاوره ی رایگان و یا خرید شیشه هوشمند با ما تماس بگیرید.

سفارش محصول